تبلیغات
رزمندگان سایبری313 - چند دهه پس از سوزاندن مسجد الاقصی
ثامن تم قبیله منتظر313
مقر فرماندهی رنجرهای سایبری
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اِلهی عَظُمَ الْبَلاَّءُ وَبَرِحَ الْخَفاَّءُ وَانْکَشَفَ الْغِطاَّءُ وَانْقَطَعَ الرَّجاَّءُ خدایا بلاء عظیم گشته و درون آشکار شد و پرده از کارها برداشته شد و امید قطع شد وَضاقَتِ الاْرْضُ وَمُنِعَتِ السَّماَّءُ واَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَاِلَیْکَ و زمین تنگ شد و از ریزش رحمت آسمان جلوگیری شد و تویی یاور و شکوه بسوی تو است الْمُشْتَکی وَعَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِی الشِّدَّهِ وَالرَّخاَّءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی و اعتماد و تکیه ما چه در سختی و چه در آسانی بر تو است خدایا درود فرست بر مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ اُولِی الاْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ محمد و آل محمد آن زمامدارانی که پیرویشان را بر ما واجب کردی و بدین سبب مقام وَعَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ و منزلتشان را به ما شناساندی به حق ایشان به ما گشایشی ده فوری و نزدیک مانند الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانی چشم بر هم زدن یا نزدیکتر ای محمد ای علی ای علی ای محمد مرا کفایت کنید فَاِنَّکُما کافِیانِ وَانْصُرانی فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِبَ که شمایید کفایت کننده ام و مرا یاری کنید که شمایید یاور من ای سرور ما ای صاحب الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی السّاعَهَ الزمان فریاد، فریاد، فریاد، دریاب مرا دریاب مرا دریاب مرا همین ساعت السّاعَهَ السّاعَهَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ همین ساعت هم اکنون زود زود زود ای خدا ای مهربانترین مهربانان به حق مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطّاهِرینَ محمد و آل پاکیزه اش اللّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدْ وَ آلِ مُحَمَّدْ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ
آرشیو مطالب
تصویر روز

مانع ظهور گناهان ما هستند...گناهنمان را ترک کنیم

راهنمای زندگی
صلوات شمار
ذکر روز
ذکر روزهای هفته
نوای سایت
کانال ما در آپارات


مترجم سایت
اوقات شرعی
اوقات شرعی
آمار سایت
» تعداد کل پست ها :
» آخرین بروز رسانی :
کلنا عباسک یا زینب کاش من هم یتیمی بودم در دامانت دعای عهد،هرروز بعد از نماز صبح حدیث/امام حسن عسگری(ع) جانم فدای سید علی
(بسم الله الرحمن الرحیم)

با گذشت چند دهه از اقدام صهیونیستها در به آتش کشیدن مسجد الاقصی؛ اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی برای تخریب کامل این مسجد و بیرون راندن فلسطینی ها از سرزمین مادری خود در سایه سکوت کشورهای عربی و حمایتهای گسترده آمریکا همچنان ادامه دارد.

چند دهه پس از سوزاندن مسجد الاقصی
چهل و چهارمین سالروز به آتش کشیدن مسجدالاقصی، یادآورخاطرات بسیار دردناکی برای ملت فلسطین و همه مسلمانان است؛ این مسجد علاوه بر جایگاه مقدسی که نزد مسلمانان جهان دارد، یکی از آثار مهم تاریخی و باستانی و اسلامی به شمار می آید.


این مسجد در سال ۱۹۶۹ در یک آتش سوزی وحشتاک سوخت وبخش زیادی از این اثر تاریخی و باستانی از بین رفت و نزدیک به یک سوم از آن تخریب شد.
"دنیس مایکل روهان" از شهرک نشینان صهیونیست صبح روز پنجشنبه ۲۱ اوت سال ۱۹۶۹ مسجد الاقصی را به آتش کشید؛ در این آتش سوزی بخش شرقی مسجد از جمله منبر صلاح الدین کاملا ازبین رفت.
مردم فلسطین توانستند بقیه مسجد را از آتش نجات دهند، کمیته بازسازی مسجد الاقصی وابسته به وزارت اوقاف اردن نیز آثار آتش سوزی را از بین برد و آن را مرمت کرد و منبر صلاح الدین ایوبی را بار دیگر ساخت.


مسجدالاقصی از ابتدای اشغال بیت المقدس توسط رژیم صهیونیستی درسال ۱۹۶۷ بارها ازطریق حفاری در اطراف آن دچار آسیب دیدگی شد و برخی قسمتهای دیوار این مسجد شکاف برداشت. از سوی دیگر حملات برنامه ریزی شده شهرک نشیان صهیونیست به مسجد الاقصی همچنان ادامه دارد.
ادامه عملیات حفاری با ادعای یافتن معبد ادعایی سلیمان و یا بهانه های واهی دیگر، خطر بزرگی است که مسجد الاقصی و محوطه آن را تهدید می کند؛ رژیم صهیونیستی در تلاش است با تخریب این مسجد آن را تغییر دهد و معبد ادعایی خود را به جای آن بسازد.


شورای امنیت سازمان ملل متحد با توجه به پیامدهای منفی حمله به مسجد الاقصی و سوزاندن آن، پس از برگزاری نشستی به همین منظور قطعنامه شماره ۲۷۱ را تصویب کرد. سازمان ملل، رژیم صهیونیستی را به خاطر آسیب زدن به مسجد الاقصی محکوم و این رژیم را ملزم کرد تا از اقداماتی که تهدیدی برای ماهیت اسلامی مسجد الاقصی است، خودداری کند.


با وجود تصویب این قطعنامه اقدامات تجاوزکارانه ضد مسجد الاقصی درهمین حد باقی نماند؛ بلکه این حملات به سیاستهای تدوین شده ای تبدیل شد و مقامات رژیم صهیونیستی مجوز لازم را برای عملیات حفاری و حفر تونل زیر مسجد الاقصی صادر کردند تا از این طریق پایه های مسجد را در معرض خطر ریزش قرار می دهد.


رژیم صهیونیستی از سال ۱۹۶۸ عملیات حفاری زیر مسجد الاقصی را آغازکرد و در همین سال یک تونل طولانی و عمیق حفر شد و در داخل این تونل نیز معبدی برای صهیونیستها ایجاد شد.


عملیات حفر تونل زیر پایه های مسجد الاقصی در سال ۱۹۹۶ به اوج خود رسید به گونه ای که صهیونیستها تونلی را زیر دیوار مسجد حفر کرده که دیوار البراق را به مسیر الالام متصل می کرد. این اقدام خشم مردم بیت المقدس را  برانگیخت و درگیریهای مسلحانه ای را رقم زد  که همه سرزمین فلسطین را دربرگرفت . این درگیری ها به شهادت ۹۵ فلسطینی و مجروح شدن ۱۶۰۰ نفر دیگر منجر شد و انتفاضه دوم مسجد الاقصی را به وجود آورد.


پس از این ماجرا آریل شارون ژنرال ارتش رژیم صهیونیستی و نخست وزیر سابق در سپتامبر سال ۲۰۰۰ ،  با ۳۰۰۰ سرباز به مسجد الاقصی و صحن های داخلی آن حمله کرد و انتفاضه سوم مسجد الاقصی را رقم زد.

مقامات رژیم صهیونیستی از زمان اشغال شهر بیت القدس، در حال مصادره و تخریب املاک فلسطینی ها و اخراج آنان به بهانه های مختلف هستند.


بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، پیش از انتخابات خواهان تقسیم زمانی و سپس مکانی مسجدالاقصی همانند حرم حضرت ابراهیم در شهر الخلیل شد. رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۰ مسجد ابراهیمی را به فهرست آثارباستانی صهیونیستها اضافه کرد و نمازخواندن در آن را به ویژه در اعیاد محدود کرد.


در سایه این تجاوزکاری ها و فشارهایی که فلسطینی ها به صورت روزمره متحمل می شوند، اکنون مدتی است که مذاکرات تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی آغاز شده؛ مذاکراتی که در آن امتیازهای خاصی برای صهیونیستها در نظر گرفته شده و در جریان آن نه تنها هیچ نشانه ای از توقف شهرک سازی وجود ندارد بلکه اقدامات غیرقانونی رژیم صهیونیستی در غصب اراضی فلسطینی، ساخت و توسعه شهرک ها و اخراج فلسطینی ها از محل زنگی خود در اراضی اشغالی سال ۴۸ شدت بیشتری گرفته است.


در این بین حامیان رژیم صهیونیستی به خصوص آمریکا در حال پیشبرد برنامه ای ویژه جهت ایجاد سرزمین جایگزین برای آوارگان فلسطینی در خارج از سرزمین مادریشان هستند؛ آنها همچنین تلاش می کنند تا کشورهای عربی را وادار کنند به آوارگان فلسطینی در کشورهای خود تابعیت بدهند تا مسأله بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین خود منتفی شود.


منبع: العالم

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
رنجر سایبری

چهارشنبه 30 مرداد 1392
07:45 ب.ظ
- تاریخ - اخبار - اجتماعی و فرهنگی ادامه مطلب
آخرین مطالب
درباره ما
بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا اباصالح المهدی(عج)

...::پایگاه جامع گرافیک سایبری::...

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر وجعلنا من خیر اعوانه و انصار و شیعته و المسشهدین بین یدیه
حمایت از ما
دوستان سایبری
لوگوی همسنگران سایبری

جنبش مصاف قبیله منتظر313جنبش سایبری 313
منتظر پاتوق
پایگاه اینترنتی مقتدر مظلوم
آنتی666
فریاد مهتاب
تیم منذرین
عشق مهدی
شهید آوینی
به سوی بیداری
انجمن منتظران مهدی عج ثامن تم معبر سایبری فندرسک قدم به قدم با اهل بیت زندگی اما به سبک طلبگی پایگاه اطلاع رسانی انتظار313 مصاف با شیطان شبکه اجتماعی منتظران